Rohkem C-vitamiini!

C- vitamiini tõhususest ja vajalikkusest on palju räägitud pigem kogu organismi seisukohast. Me kõik teame, et C-vitamiin on vajalik immuunsüsteemile, et hoida meist eemal sügis-talvisel perioodil tüütud viirused. Lisaks tagab C-vitamiin luude vastupidavuse ja korrapärase südamerütmi, terved hambad, kaitseb sidekudesid. C-vitamiin on oluline komponent raua imendumisel. Vähem räägitakse C-vitamiini vajalikkusest nahale. Nahk on meie suurim organ, mis vajab C-vitamiini nahas oleva kollageeni sünteesimiseks ja UV kiirgusest tulenevate kahjustuste kaitseks.
Loe lisaks

NAHK JA SELLE PUHASTAMINE

Tundub ju elementaarne, et käime dušši all, saunas, mõnuleme vannis. Vähesed mõtlevad kaugemale, et kuidas me seda teeme, milliste vahenditega nahka hooldame. Aeg-ajalt vajame kõik ka elementaarse ülekordamist. Seda enam, et me tihti ei tea põhjus-tagajärg seoseid. Nägu, mis on meil 24h enamusel katmata, peab toime tulema kõigega, mida ümbritsev meile pakub.
Loe lisaks

Miks on oluline talvel nahka kaitsta?

Hetkel väljas oleva külma puhul oleks paslik rääkida just külmast ja selle toimest nahale. Kui naha kaitsmine päikese eest kevad-suvisel perioodil on juba enam-vähem iseenesest mõistetav, siis külma mõju alahinnatakse.  Nahk on meie kõige suurem organ, mis kaitseb meid väliste keskkonna mõjude eest, aitab meil elada ja hingata. Nahas toimuvad keerulised protsessid, mis mõjutavad naha tervist ja selle vananemist. Piisab, kui üks paljudest protsessidest saab häiritud, käivitub doomino efekt.

Loe lisaks