Tahaksid proovida, aga kardad depilatsiooni või oled korra käinud ja sellega seostuvad vaid halvad mälestused? Elu on näidanud, et tegelikult on kartus asjatu ja paljud kliendid pärast esimest depilatsiooni öelnud, et nad ei mõista,miks nad on seda kõike nii pikalt edasi lükanud. Tänapäevased tippklassi depilatsioonisüsteemid (nagu seda on Harley Wax, mida mina oma töös kasutan) on niivõrd nahasõbralikud ning õrnad kliendile. Siinkohal panen kirja mõned soovitused ja mõtted, mida oodata depilatsioonilt ja loomulikult rääkida ka mõnest hirmust, mis on pannud siiani hooldusest ehk loobuma.

Tänu depilatsioonivahade arengule on depilatsioon salongides ja spaades muutunud väga tavapäraseks hoolduseks. Kui siiani on peetud vahaga mõllamist vaid naiste teemaks, siis üha rohkem mehi hakkab pidama seda iseenesest mõistetavaks nagu seda on habeme raseerimine. Kui naiste hulgas on tavaline kulmujoone, kaenlaaluste, säärte ja bikiini piirkonna depilatsioon, siis meeste hulgas kogub populaarsust jalgade, kaenlaaluste , selja-ja rinnapiirkonna depileerimine. Selles artiklis on kokku pandud kõik, mis puudutab depilatsiooni: mida oodata, kuidas ette valmistada ja millist tulemust oodata.

Kas depilatsioon või raseerimine?

Depilatsioon on parem valik, kuna vahaga eemaldatakse karv koos karvasibulaga, mis annab sileda naha pikemaks ajaks. Raseerides lõigatakse karv naha lähedalt, mis tähendab, et hiljemalt järgmisel päeval on tunda nahal karvaotsi. Depilatsiooni puhul muutub karv aja jooksul üha peenemaks ja nõrgemaks ja karv kasvab aeglasemalt tagasi. Boonusena koorib depilatsioon nahalt surnud naharakud. Raseerimisega kipuvad karvad rohkem sisse kasvama ning nahk saab rohkem ärritatud. Depilatsiooniga soovitatakse alustada varases nooruses, kui karv on peenike ja karvasibul nõrgem, mis tähendab väiksemat valuaistingut karvade eemaldamisel.

Kas depilatsioon sobib mulle?

Depilatsioon sobib, kui sinu nahk on terve. Depilatsiooni ei saa teha, kui sa põed kroonilisi haiguseid (nt kontrollimatu diabeet, hemofiilia). Samuti ei saa teha depilatsiooni, kui nahal on haavandid või aktiivsed nahahaigused, suured veenilaiendid. Depilatsiooni ei tohi teha, kui kasutad süsteemseid akne ravimeid või kortikosteroide. Depilatsiooni ei tehta ka päikesepõlenud nahale ega nahale, millel on palju kõrgeid sünnimärke.

Depilatsiooniks ettevalmistus

Depilatsiooniga alustamiseks on parim aeg sügisel või talvel, sest nii saad järgmiseks suveks omale mõnusalt siidise naha. Kevadel depilatsiooniga algust tehes oled tegelikult lootusetult hiljaks jäänud. Paraku teeb elu suvel omad korrektiivid ning raseerimine tuleb ikka ja jälle kergemini päevakorda, millega nullid kogu vaeva.

Päev enne depilatsiooni on soovitav teha nahale koorimine kasutades selleks suhkru või soolaga kehakoorijaid. Depilatsiooni päeval ei ole soovitav kasutada kehapiima, -kreemi vms. Samuti oleks hea depilatsiooni päeval mitte kasutada kaenlaalustele antiperspiranti, vaid tavalist deodoranti. Viimane ei sisalda alumiiniumi ühendeid. Kui oled värskelt päevitunud, siis oota paar päeva depilatsiooniga. Päikesepõletuse puhul ei saa depilatsiooni teha enne, kui nahk on rahunenud.

Kui tihti pean depilatsioonis käima?

Kui oled alles raseerinud, siis oota vähemalt viis päeva enne depilatsiooni. Depilatsioonide intervall sõltub sellest, kui kiiresti karvad tagasi kasvavad ja millist tüüpi karvaga on tegemist. Ideaalne oleks hoida depilatsiooni vahe vähemalt 3 nädalat. Karva kasvutsükkel on ligikaudu 6 kuud, seega sileda naha saavutamiseks kulub vähemalt 4-5 protseduuri. Korduvad protseduurid muudavad karva järk-järgult nõrgemaks. Kui kasutada vahepeal näiteks raseerimist, rikub see depilatsiooni tulemuse, kuna karvade struktuur taastub kiiresti. Samuti taastub karvade tagasikasvamise kiirus.

Hügieen hoolduse ajal

Sinu tervis on kõige tähtsam, seega kontrolli, et koht, kus depilatsiooni teed, järgiks elementaarseid hügieenireegleid. Esiteks peab tehnikul olema läbitud vastav koolitus, mis lubab depilatsiooni teha. Teiseks, jälgi, et depilatsiooni tehes (eriti kõvavahaga depilatsioonis, mida kasutatakse bikiini ja kaenlaaluste vahatamiseks) kasutaks tehnik ühekordset spaatlit ja et spaatel leiaks tee vahasoojendajasse üks kord. Sama spaatli kasutamine saastab vaha ja aitab levitada mikroobe ja viiruseid ühelt kliendilt teisele. Kuna tänapäeva depilatsioonivahad sulavad väga madalal kuumusel, on see suurepärane keskkond mikroobide kasvamiseks ja hiljem levimiseks.

Kuidas toimub depilatsioon Harley Wax vahadega?

Alustuseks puhastatakse nahk korralikult Harley Wax puhastusvahendiga. Olenevalt sellest, millist vaha kasutatakse, lisatakse nahale depilatsioonieelne õli, mis niisutab nahka ja loob kaitsebarjääri naha ja vaha vahele. 

Eristatakse kolme tüüpi vaha: purgi-, kõva- ja hübriidvaha. Esimest kasutatakse eelkõige suuremate kehapindade nagu sääred, käed, selg vahatamiseks. Vaha eemaldatakse paberiga. Kõvavaha ja hübriidvaha on mõeldud väiksemate ja tundlikumate piirkondade depilatsiooniks. Kuna kõva- ja hübriidvaha puhul kasutatakse vahatamiseelset õli, siis kasutatakse seda põhiliselt näo-, kaenlaaluste- , bikiinipiirkonnale. Iga depilatsioon lõpeb nahale depilatsioonijärgse toote kas õli või aaloe geeli näol kandmisega. See vähendab võimalikku naha ärritust ja põletiku ohtu.

Ikka sellest valust

Mõned naised on loobunud bikiini depilatsioonist just valu pärast, kuid teevad rõõmsalt kulmujoone depilatsiooni. Teistele pole jälle bikiini depilatsioon mingisugune probleem, kuid kulmujoont eelistavad pigem kitkuda. Inimeste valutundlikkus on erinev ja seda ka piirkonniti. Naha all on meil hulgaliselt erinevaid retseptoreid, mis reageerivad valule, venitusele, survele, vibratsioonile. Depilatsioon võib olla ebamugav ja isegi valulik, kui vaha kleepub tugevalt nahale.

Kui sulle teeb muret valu ja ebameeldiv aisting, mis kaasneb depilatsiooniga, siis küsi, millega teeb kosmeetik tööd. Esmaklassiliste vahade puhul on valuaisting praktiliselt olematu. Harley Wax vahade puhul on klientide tagasiside 98% hooldustest, et depilatsioon ei olnud valulik. Harley Wax kõvavahad on oma iseloomult juba elastsemad ja sisaldavad palju erinevaid õlisid ning seetõttu on nahasõbralikumad. Kui kasutada veel kaitsekihina Harley Wax depilatsiooni eelset õli, on valuaisting viidud miinimumini. Ebamugavus on ainult hetkel, kui vaha eemaldatakse koos karvadega nahalt. Depilatsioonieelne õli vähendab naha venimist ja seega valu, punetust ja vähendab sissekasvanud karvade hulka.

Siinkohal paar soovitust, kuidas valu vähendada. Esiteks, jälgi, millisel tsükli poolel depilatsiooni teed. Enne päevi on depilatsioon üldjuhul valusam. Ideaalne aeg depilatsiooniks on nädal pärast menstruatsiooni. Teiseks, kui valulävi on väga madal, võta tund enne protseduuri üks tablett valuvaigistit (näiteks ibumetiin, ibuprofeen vms). Kolmandaks, enne depilatsiooni ei soovitata juua kofeiinirikkaid jooke. Kofeiin tõstab ka naha tundlikkust ja depilatsioon on valusam. Ja jälle, mida kauem ja regulaarsemalt depilatsiooni teha, seda väiksemaks muutub valuaisting.

Depilatsioonijärgne hooldus

Pärast depilatsiooni võib depileeritud nahk olla paar päeva tundlikum. Oluline on, et sa ei kooriks nahka järgmised 48 tundi. Samuti ei tohi päikesevanne võtta järgmise 24 tunni jooksul. Soovitav on kasutada Harley Wax depilatsioonijärget õli, kuna oma toimeainete tõttu vähendab see naha ärritust ja hoiab ära karvade sissekasvamise ja põletiku.

Kui nahk ei ole enam hell, siis koori nahka. Koorimine aitab eemaldada surnud naharakud ja vähendab karvade sissekasvu. Samuti võib kasutada salitsüülhappe põhiseid depilatsioonijärgseid vahendeid