C- vitamiini tõhususest ja vajalikkusest on palju räägitud pigem kogu organismi seisukohast. Me kõik teame, et C-vitamiin on vajalik immuunsüsteemile, et hoida meist eemal sügis-talvisel perioodil tüütud viirused. Lisaks tagab C-vitamiin luude vastupidavuse ja korrapärase südamerütmi, terved hambad, kaitseb sidekudesid. C-vitamiin on oluline komponent raua imendumisel. Vähem räägitakse C-vitamiini vajalikkusest nahale. Nahk on meie suurim organ, mis vajab C-vitamiini nahas oleva kollageeni sünteesimiseks ja UV kiirgusest tulenevate kahjustuste kaitseks.

C-vitamiin on vees lahustuv vitamiin, mis on dermatoloogide poolt kõrgelt hinnatud vananemisvastane ja antioksüdatiivne koostisaine. See on üks enim uuritud vitamiin, mida kasutatakse kosmeetikas. Sünteetilised analoogid on stabiilsemad ja seetõttu kasutatakse kosmeetikas eelkõige just neid.

Vananedes ja liigse päikesekiirguse mõjul C-vitamiini tase nahas väheneb ning juurde saame seda vaid toidust. C-vitamiin võtab osa elastiini ja kollageeni loomisest, vähendades kortsude sügavust. Vitamiini vajavad eelkõige fibroplastid, mis võtavad osa elastiini ja kollageeni tootmisest. Seega on tegemist olulise ainega vananemisvastastes toodetes.

C-vitamiin omab nahka valgendavat toimet. C-vitamiin aitab vähendada hüperpigmentatsiooni ja annab nahale sära ja hea toonuse. Arvatakse, et C-vitamiinil on võime läbida naha erinevaid kihte ning soodustada põletustest või vigastustest põhjustatud kudede paranemist. Samuti arvatakse C-vitamiinil olevat põletikuvastane toime.

C-vitamiin aitab kaitsta nahka keskkonnast tingitud saastatuse ja päikesest tingitud ultraviolettkiirguse eest. C- vitamiin on võimeline võitlema vabade radikaalidega, mida tekitab väliskeskkond ja rakkude enda ainevahetus ning nendest tingitud kahjustusi parandama. Kui kanda C-vitamiini kõrges kontsentratsioonis nahale, kaitseb see nahka UVB kiirte kahjuliku mõju eest, kui seda on kombineeritud UVB kaitsega. Vitamiinil on oluline roll E-vitamiini konverteerimisel aktiivseks antioksüdandiks. Raku tasandil C- ja E-vitamiin töötavad sünergias, pakkudes antioksüdatiivset kaitset.

Nahal kasutatavad C vitamiini tooted on tavaliselt oluliselt kõrgema kontsentratsiooniga kui toidulisandid. Kui kanname C-vitamiini nahale, imendub see nahka ning seda ei ole võimalik nahalt pesta. Isegi, kui C-vitamiini toote kandmine nahale lõpetada, leidub C-vitamiini nahas veel kolme päeva pärast. C-vitamiin tugevdab teiste antioksüdantide mõju. Kui kasutada C-vitamiini üksinda suurtes kontsentratsioonides (15%-20%), annab see nahale sära. Seetõttu kasutatakse C-vitamiini palju efektitoodetes.

C-vitamiin on väga ebapüsiv ning oksüdeerub kergelt nii hapniku kui temperatuuri mõjul, on olnud väga keeruline seda nahahoolduse toodetesse lisada. Kõige uuenduslikumad on nanotehnoloogilised ja liposomeeritud tooted. Leida võib ka pulbrina C-vitamiini, mille aktiivsuse säilimine on kindlustatud õhukindla pakendiga. Erinevatel kosmeetika tootjatel on C-vitamiini sisaldavaid ampulle ja kapsleid, mida saab kasutada ühekordse doosina. Ampullidesse pakendatakse väga väike kogus (u 2-7 ml) lühikese säilivusajaga toodet. C-vitamiini seerumid, kreemid ja ampullid on tavaliselt läbipaistmatus pakendis just seetõttu, et vältida C-vitamiini lagunemist valguse toimel.

Cosmetast leiad soovi korral C-vitamiini põhiseid hoolduseid ja tooteid. Hooldustest on pakkuda pHformula V.I.T.A C särahooldus, mida on võimalik kombineerida erinevate maskidega. Samuti pakub tõhusat hooldust MCCM šampanjahooldus.

Toodetest on võimalik soetada pHformula V.I.T.A C seerum,  mis aitab säilitada naha üldst terviklikkust ning tõstab selle immuunsust. Annab nahale sära, ühtlase jume ja niisutatuse ning pHformula V.I.T.A C kreem, millel on tugev vananemisvastane ja nahatooni ühtlustav toime. Kui pHformula toodetel puudub praktiliselt aroom, siis aroomiteraapia kummardajatele soovitan proovida Sesderma C-VIT liposoomset säraandvat seerumit või seerumit ampullina, Sesderma C-VIT silmaümbruse padjakesi ja/ või Sesderma C-VIT antioksüdatiivset niisutavat 24h kreemi.